İTÜ VAKFI RESMİ SİTESİ
İTÜ VAKFI YAYINLARI

Herkes İçin Genetik

  • 9101025HİG
  • VAR
100,00
Satın Al

Satın alma işlemi için Hepsiburada sayfasına yönlendirileceksiniz.

  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

İnsan ve doğayla ilgili olması nedeniyle genetik, günümüzde en ilgi çeken bilim dallarından biridir. Genetik bilen kişi, doğayı da evrimi de daha iyi anlar. Her yaştan okuyucunun ilgiyle okuyup genetik bilgisini genişletmesi umuduyla yazılan bu kitabın hiç biyoloji ve genetik bilgisi olmayanların bile anlayacağı gibi olması amaçlandı. Kitabın hem genel okuyucuya, hem de orta eğitim ve tıp öğrencileri dahil üniversite öğrencilerine yararlı olmasını beklemekteyiz.   

Kitapta önce değişik kalıtım şekilleri konusunda temel bilgiler verildi ve genlerin nasıl çalıştığı, mutasyon çeşitleri ve onların etkileri anlatıldı. Kalıtsal hastalıkların genetiği oldukça ayrıntılı açıklandı. Genlerdeki zararsız değişimlerin toplumların akrabalığına nasıl ışık tuttuğu, belli toplumlarda seçilime uğramış mutasyonların evrimi nasıl yönlendirdiği, genetik biliminin evrimi nasıl desteklediği anlatıldı. Genetiğin yaygın uygulamalarından söz edildi: Kök hücre uygulaması, klonlama, genetiği değiştirilmiş organizma, biyoteknoloji ve adli tıpta uygulamalar… Son olarak, genetik alanı bağlamındaki etik sorunlar ve gelecek senaryolarına değinildi.

Kitabın bu 1. baskısının tüm telif geliri İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerine burs verilmek üzere İTÜ Vakfı Burs Fonuna bağışlanmıştır.

 

1.Baskı Şubat 2023

Boyut: 14.5x20.5 cm

170 sayfa

ISBN 978-605-9581-27-1

SATIN ALMA İŞLEMİ İÇİN hepsiburada SAYFASINA YÖNLENDİRİLECEKSİNİZ, LÜTFEN TIKLAYIN!

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 100,00 100,00
2 50,00 100,00
3 33,33 100,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı