İTÜ VAKFI RESMİ SİTESİ

ELEKTROMAGNETİK ALAN TEORİSİ ÇÖZÜMLÜ PROBLEMLERİ

  • 9101027E
  • VAR
400,00
Satın Al

Satış alma işlemi için Hepsiburada sayfasına yönlendirileceksiniz.

  • Yeni
  • Fırsat Ürünü

ELEKTROMAGNETİK ALAN TEORİSİ ÇÖZÜMLÜ PROBLEMLERİ

Bu kitap, Prof. Dr. Mithat İdemen’in “Elektromagnetik Alan Teorisinin Temelleri” adlı lisans ders kitabında bulunan problemlerin çözümleriyle, kitabın yazarları ve birçok öğretim elemanı tarafından okutulan Elektromagnetik Alan Teorisinin Temelleri derslerinin gerek uygulamalarında çözülen gerekse sınavlarda sorulan problemlerin çözümlerini kapsamaktadır.

Dayandığı birçok soyut matematik kavram ve kuramlar nedeniyle, dünyanın her tarafında bu dersi gören öğrenciler tarafından anlaşılması zor ve karmaşık dersler arasında gösterilen Elektromagnetik Alan Teorisi’nin, bu çözümlü problemler kitabı aracılığıyla, öğrencilerin konuları daha rahat kavrayabilecekleri bir ders haline gelmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle problemlerin çözümlerinin bütünlüğünü korumak amacıyla, kitap içinde bazı tekrarlardan kaçınılmamıştır.

Kitapta önce, yukarıda sözü edilen Elektromagnetik Alan Teorisinin Temelleri isimli ders kitabı içinde verilen 219 adet problem, oradaki yerlerine ve sıralarına sadık kalınarak ayrıntıları ile çözülmüş, diğer toplam 243 adet ek problem ise aynı bölümlerde E harfi ile belirtilmiştir. Bu nedenle, bu problem kitabının anılan ders kitabı ile birlikte kullanılması çok yararlı olacaktır.

Prof. Dr. Gökhan UZGÖREN

Prof. Dr. Alinur BÜYÜKAKSOY

Prof. Dr. Ali ALKUMRU

 

2. Baskı: Ağustos 2023 

Boyut: 16.5 x 23.5 cm

Sayfa Sayısı: 734

ISBN | 978-605-9581-28-8

 

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 400,00 400,00
2 200,00 400,00
3 133,33 400,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı