İTÜ VAKFI RESMİ SİTESİ
İTÜ VAKFI YAYINLARI

Tersanelerimiz ve Denizcilik Kuruluşlarımız

  • 9101040
  • VAR
300,00
Satın Al

Satın alma işlemi için Hepsiburada sayfasına yönlendirileceksiniz.

İstanbul’un Fethinden Günümüze TERSANELERİMİZ VE DENİZCİLİK KURULUŞLARIMIZ


İlk kuruluşu sekiz asır öncesine dayanmasına karşın  Tersanelerimiz  konusunda yazılmış kapsamlı bir kitap  bulunmuyor.  Prof. Dr. Reşat  Baykal,  tersanelerimiz ve denizcilik kuruluşlarımızın tarihi, teknolojisi ve geleneğini geleceğe aktarmak  amacıyla  hazırladığı  yeni kitabında  bu alandaki önemli bir  eksikliği gideriyor.   Baykal’ın,  yarım asırlık mesleki  birikimini aktardığı,  uzun bir zaman dilimi ve  yoğun bir emeğin ürünü  olarak ortaya çıkan  “İstanbul’un Fethinden   Günümüze Tersanelerimiz ve Denizcilik Kuruluşlarımız”  adlı eseri; kendi deyimi ile meslektaşlarının, dostlarının, arkadaşlarının ve eski öğrencilerinin de  katkı ve önerileri ile kapsamlı  bir çalışmaya dönüşmüş ve  literatürdeki  yerini almış bulunuyor.  Yazar, değişik kaynakları titizlikle inceleyip konuya ilgi duyan kişilerin özel arşivlerinden de yararlanarak elde ettiği bilgi ve belgeleri  bu eserle günümüz gençlerine ve gelecek kuşaklara aktarıyor.  

Kitabın ilk üç bölümünde    İstanbul’un  fethi ile başlayan tersaneciliğimiz, Tersane-i Amire, Osmanlı Tersaneleri ile Osmanlı ve Cumhuriyet Dönemi’ndeki denizcilik kuruluşlarımız belgelere dayalı olarak anlatılıyor.  Dördüncü bölümde Haliç Bölgesi’nde başlayan tersanecilik serüveni ve onu takip eden bölümlerde sırasıyla Cumhuriyet Dönemi’nde denizyolu taşımacılığımız, Denizcilik Bankası’nın tersaneleri, askeri ve özel sektör tersaneleri inceleniyor.
Sponsor desteği ile basımı gerçekleştirilmiş olan  bu kitabın tüm geliri, İTÜ Vakfı Burs Fonu’na aktarılacak ve  İTÜ öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu verilecektir.
 
Prof. Dr. Reşat Baykal
ISBN: 978-605-4778-28-7
1.Baskı, 518 sayfa
İstanbul, Nisan 2017

SATIN ALMA İŞLEMİ İÇİN hepsiburada SAYFASINA YÖNLENDİRİLECEKSİNİZ, LÜTFEN TIKLAYIN!

Taksit Taksit Tutarı Toplam Tutar
Peşin 300,00 300,00
2 150,00 300,00
3 100,00 300,00

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Aynı kategorideki diğer ürünler

E-Bülten Abone Ol

En son haberler, bildirimler ve daha fazla tasarım için kaydolun

Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.
Yukarı